Palis Cup on paras jalkapalloturnaus
Palis Cup on maailman hauskin jalkapalloturnaus kaikentasoisille pelaajille ja joukkueille!
Palis Cup kevät turnaus järjestetään tänä vuonna 16.04.2022 Väinämöisen kentällä Töölössä. Turnaus järjestetään kahdessa eri sarjassa ja molempiin sarjoihin mahtuu kaksitoista nopeinta joukkuetta.
Jokaiselle joukkueelle tulee turnauksessa kolme alkulohkon ottelua ja vähintään yksi jatkopeli. Kolme parasta palkitaan mitaleilla ja voittajajoukkueille pokaali.
Turnauksen hinta on 160€/joukkue ja viimeinen ilmoittaumispäivä on 27.03.2022. Ilmoittautuminen sarjan osalta sulkeutuu, kun sarjan maksimi joukkuemäärä on täynnä.
Turnauksessa avoinna olevat sarjat:
Miesten Puulaakisarja
5. divisioonassa ja alempana pelaavat joukkueet ja pelaajat
Miesten Mutasarja
Ikämies-ryhmille, firmajoukkueille, juuri aloittaneille tai satunnaispelureille
Turnauksen aikana paikalla on kioski, josta saa kahvia makkaraa ja muuta pientä purtavaa!
- NroSarjaSarjaKenttäKotiVieras
- La 16.4.2022
- 16.4.2022
- 22MPMiesten PuulaakiVäinämöinen 1CLE3–2Turun Korjaustelakka (TRY)
- 23MPMiesten PuulaakiVäinämöinen 2Fc Stamina4–0Kunnon Joukko (KuJo)
- 24MPMiesten PuulaakiVäinämöinen 3HePu0–3HJK/
Klubipallo - 1MMMiesten MutasarjaVäinämöinen 1Balloilijat1–2FC Vantaa bulls
- 2MMMiesten MutasarjaVäinämöinen 2Jokke-Papan Perintö0–0Ruoholahti Golden Boys
- 7MMMiesten MutasarjaVäinämöinen 3FC LEIRI3–0UniPapua FC
- 25MPMiesten PuulaakiVäinämöinen 1Kunnon Joukko (KuJo)1–3CLE
- 26MPMiesten PuulaakiVäinämöinen 2HJK/
Klubipallo 0–0Fc Stamina - 8MMMiesten MutasarjaVäinämöinen 3KorsonMasennus0–1Nordic Sales Crew Football Academy
- 3MMMiesten MutasarjaVäinämöinen 1Ruoholahti Golden Boys7–1Balloilijat
- 4MMMiesten MutasarjaVäinämöinen 2FC Vantaa bulls0–10Jokke-Papan Perintö
- 27MPMiesten PuulaakiVäinämöinen 3Turun Korjaustelakka (TRY)3–1HePu
- 9MMMiesten MutasarjaVäinämöinen 1Nordic Sales Crew Football Academy1–1FC LEIRI
- 10MMMiesten MutasarjaVäinämöinen 2UniPapua FC2–1KorsonMasennus
- 28MPMiesten PuulaakiVäinämöinen 3CLE3–5HJK/
Klubipallo - 5MMMiesten MutasarjaVäinämöinen 1Balloilijat0–5Jokke-Papan Perintö
- 30MPMiesten PuulaakiVäinämöinen 2Kunnon Joukko (KuJo)2–4Turun Korjaustelakka (TRY)
- 29MPMiesten PuulaakiVäinämöinen 3Fc Stamina0–0HePu
- 6MMMiesten MutasarjaVäinämöinen 1Ruoholahti Golden Boys10–1FC Vantaa bulls
- 11MMMiesten MutasarjaVäinämöinen 2FC LEIRI3–1KorsonMasennus
- 12MMMiesten MutasarjaVäinämöinen 3Nordic Sales Crew Football Academy8–1UniPapua FC
- 33MPMiesten PuulaakiVäinämöinen 1HJK/
Klubipallo 4–0Kunnon Joukko (KuJo) - 32MPMiesten PuulaakiVäinämöinen 2Turun Korjaustelakka (TRY)0–1Fc Stamina
- 31MPMiesten PuulaakiVäinämöinen 3HePu2–2CLE
- 14MMMiesten MutasarjaVäinämöinen 1Ruoholahti Golden Boys5–1KorsonMasennus
- 16MMMiesten MutasarjaVäinämöinen 2Nordic Sales Crew Football Academy8–0Balloilijat
- 15MMMiesten MutasarjaVäinämöinen 3FC LEIRI9–0FC Vantaa bulls
- 17MMMiesten MutasarjaVäinämöinen 1Jokke-Papan Perintö5–0UniPapua FC
- 34MPMiesten PuulaakiVäinämöinen 2CLE1–1Fc Stamina
- 35MPMiesten PuulaakiVäinämöinen 3Kunnon Joukko (KuJo)1–1HePu
- 36MPMiesten PuulaakiVäinämöinen 3HJK/
Klubipallo 3–0Turun Korjaustelakka (TRY) - 18MMMiesten MutasarjaVäinämöinen 1Ruoholahti Golden Boys4–2FC LEIRI
- 19MMMiesten MutasarjaVäinämöinen 2Nordic Sales Crew Football Academy3–1Jokke-Papan Perintö
- 40MPMiesten PuulaakiVäinämöinen 3CLErp 4–3 (0–0)Turun Korjaustelakka (TRY)
- 21MMMiesten MutasarjaVäinämöinen 1FC LEIRIrp 3–2 (0–0)Jokke-Papan Perintö
- 20MMMiesten MutasarjaVäinämöinen 2Ruoholahti Golden Boys2–4Nordic Sales Crew Football Academy
- 38MPMiesten PuulaakiVäinämöinen 3HJK/
Klubipallo 2–0Fc Stamina